Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

Hogwarts Akademisi

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Profesör Alımı

5 posters
YazarMesaj
Marvelle Eloise Black
Admin
Marvelle Eloise Black

Büyücü Özellikleri
Uçuş Gücü:
Profesör Alımı Left_bar_bleue1000/1000Profesör Alımı Empty_bar_bleue  (1000/1000)
RP Gücü:
Profesör Alımı Left_bar_bleue100/100Profesör Alımı Empty_bar_bleue  (100/100)

Profesör Alımı Empty
MesajKonu: Profesör Alımı   Profesör Alımı Icon_minitimeSalı Tem. 29, 2008 6:34 pm

Profesör Olmak İçin;

Ad:
Soyad:
İstediği Ders:
Örnek RPG:

Formu doldurunuz..
https://hogwartsakademisi.1talk.net
Lily Luna Lovegood
Muggle
Muggle

Kadın
Savaş Tarafınız : zay

Profesör Alımı Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   Profesör Alımı Icon_minitimeC.tesi Haz. 20, 2009 4:25 pm

Ad:Lily Luna
Soyad:Lovegood

Kan Durumu:safkan
İstediği Ders:Karanlık Sanatlara Karşı Savunma
Örnek RPG:

Lily sabah erkenden kalktı.Doğum günüydü.Çok mutluydu çünkü bugün 17 yaşına girecekti.Büyücü dünyasında 17 yaşında reşit olunuyordu.Muggle dünyasında ise 18.Evleri büyüktü ama kalabalıktı.Dün bütün akrabaları gelmişti.Aralarında en sevdiği arkadaşları da vardı.Ve bir de Johnny!

Yatağını düzeltip kalktı hemen.Mutfağa doğru indi.Sonra gözlerine inanamadı.Sabahın köründe, sofra kurulmuş, masa başında piramit gibi hediyeler dizilmişti.

"Sabahın bu saatinde mi?Ama neden?"

Annesi asasını saatlere doğrulttu.Evdeki bütün saatlerin akrep ve yelkovanı ileriye hızla herket etmeye başladı ve bir süre sonra durdu.

"Beni-beni kandırdınız!Oohh!Ne-ne..."

Koşarak annesine sarıldı ve sonra da teker teker diğerlerine.Johnny'ye gelince kulağına:

"Kahvaltıdan sonra odama gel.Kimseye görünme!"

dedi.Kahvaltı ve hediye faslından sonra Lily koşar adım odasına gitti.Odaya bir göz atıp dağınıklıkları düzeltirken(!) kapı açıldı.Beklediği gibi Johnny gelmişti.Johnny:

"17. yaş günün kutlu olsun."

"Şey..Saol."

Birbirlerine yaklaştılar, yaklaştılar.Lily bir an kafasını hafifçe oynatıp yere doğru baktı ama Johnny ona sarılmıştı bile ve öpüşmeye başladılar.İkisi de özlerini kapamıştı.Lily şu an ondan mutlusunun olamayacağını düşünüyordu.Johnny'nin de öyle düşündüğünden emindi.

Birden kapı açıldı.İkisi de irkilip ayrıldılar.Giren Lily'nin ağabeyi Ron'du.Aynı zamanda Johnny'nin en iyi arkadaşı.Ron:

"Ooo," dedi Ron imalı imalı."Özür dilerim."

Çıktı ve koşar adım bahçeye gitti.Johnny de arkasından.Lily bahçedeki konuşmaları camdan duyabiliyordu.Ron:

"Ya inanamıyorum.Uzaklara, çok uzaklara gideceğiz.Onu terk etmek zorunda kaldın.Terk ettin!Şimdi ne diye kalkıp kafasını karıştırıyorsun?"

"Kafasını karıştırmıyorum."

"Bitirdiğinde gerçekten çok incindi-"

"Ben de.Niye son verdim biliyorsun.İstediğimden değildi."

"Evet ama şimdi gidip de onu öpüp koklarsan yine umutlanacak."

"Aptal değil o, bunun olmayacağını biliyor, beklentisi yok-"

"Her bulduğun fırsatta ona sarılmaya devam edersen-"

"Bir daha olmayacak, tamam mı?"

Ron yarı kızgın yarı mahçup:

"Eh...Peki öyleyse."

dedi.

Lily içeri girdiklerini gördü.Suratını buruşturdu.Johnny de o gün Lily'e yanaşmaya çok çabalamadı.Lily ne kadar uğraşsa da Johnny Ron'un bakışlarını görünce geri çekiliyordu.Lily kendini kötü hissediyordu çünkü hem moralini hem de iki en iyi arkadaşın arasını bozmuştu.

Ertesi akşam karanlık odada camın kenarında oturuyordu Lily.

"Sessizlik gibisi yok!"

diye düşündü Lily.Yağmur damlaları cama çarparken.

"Yağmur gibisi de yok.Ne kadar mutlu bir gün bu!"

Koltuğa iyice yayıldı.Dışarıdaki yaz yağmurunu izlerken gözlerinin kapandığını hissetti.Gecenin karanlığı onu uykusunda rahatsız edemedi.Evlerine giren ölümyiyen bile onu rahatsız edemedi.Lily sessizliğin içinde annesinin ve babasının öldüğünü duymadı bile.Koltukta büzülmüştü.Ölümyiyen onu görmeden çıktı evden.

Lily kalktığında yağmurun yağmakta olduğunu gördü ilk önce.Karşısındaki camdan ayırdı gözlerini odaya bakındı.Heryerin dağınık olduğunu görünce kalktı hızla.Ne olduğunu tahmin etmeye çalıştı.Ama rüyasındaki ölümyiyenden başka hiçbirşey hatırlayamadı geceden.Güneş yeni doğuyordu.Odaya bir sıcaklık girdi Jas'ın gözünden birkaç damla akarken.

"Anne! Baba! NERDESİNİZ!!"

Cevap germedi.Kendi odasına, evin her yerine baktı ama hiçbir yerde bulamadı büyücü annesini ve babasını.Odada dolaşırken yanağından akan damlaları silmiyordu.En sonunda annesi ve babasının odasına baktı.Karanlıktı.Asasını çıkarıp:

"Lumos"

dedi.Yerde yatan annesi ve babasını görünce ne olduğunu anladı.Nasıl ölmüşlerdi?Nasıl karşı gelememişlerdi?

"Anne, anneciğim! Babaa!!!"

diye çöktü yere, ağlamaya başladı.Onları kendinden çok seviyordu.Nasıl ölürlerdi?

"Nasıl? Nasıl?"

Bakındı...Bir iz aradı odada.Bunu kimin yaptığını öğrendiği anda onların peşinden gidecekti.

"Ölümyiyen!"

diye mırıldandı Lily.Bulduğu şeylerden buraya gelenin onun gibi bir Ölümyiyen olduğunu anladı.Ürperdi.Ama korkmadı.Evden dışarı fırladı.Onu bulmak zordu.Ama o bulacaktı. Evden çıktığı anda karşısında beliren süliet'e dikti gözlerini.Karanlık korkunç süliet'e baktı.Bu ölümyiyendi.

"Sen!!!Annemi ve babamı öldürdün!!!"

dedi bağırarak.Ölümyiyen soğuk bir kahkaha attı ve:

"Seni de öldüreceğim!"

Adam bir adım attı.Asasını kaldırdı, ağzını açtı.

Avada Kadavraa!!!"

Lily panikledi.Hemen aklına ilk gelen büyüleri uyguladı.

"Portego!"

Şiddetlice sarsıldı ama ölmedi.Adam da sarsıldı.Nedense büyü geri tepmedi, adam ölmedi.Lily o an bile durumuna sevindi.Ölmemişti.Ama annesi ve babası...Onlar ölmüştü.Bu bir felaketti.

"Exspilliarmus!"

Adamın asası elinden fırladı.

"Avada Ke-"

"Bunu yapamazsın sende bu cesaret yok küçük kız."

"Ben sana cesareti gösteririm.Avada-.Ahh!Sersemlet!"

İşte iyilerin en kötü tarafı.Yoldaşlıktakilerin en kötü tarafı!Acımak.Acımak istemiyordu Lily.Ama elinde değildi.Bir patronus yapıp okul müdürüne gönderdi.Aklına başka bir şey gelmemişti.Okul müdürüne güveniyordu.O her şeyin en iyisini bilirdi.

Kaldırımın kıyısına oturup beklemeye başladı.Evlerinin üzerine baktı.Karanlık İşaret vardı.Ölüm yiyenlerden nefret ediyordu Lily.Az sonra patronus göründü.Konuşmaya başladı:

"Ölüm yiyen için, bakanlığa haber vermelisin canım.Onu Azkaban'a göndereceklerdir. Layığını orada bulur Ölüm Yiyenler.Annen ve baban için canım, yapabileceğimiz birşey yok ne yazık ki.Ama o evde çok fazla kalma kalma Jas!Toparlan ve çık!Okula gelebilirsin.Ben buradayım.Geçekten çok üzüldüm."

Patronus susar susmaz bir mesaj da bakanlığa yolladı.Az sonra bakanlıktan bir kaç görevli gelip adamı aldı ve götürdü.Lily Karanlık İşarete bakıyordu.Gitmesi gerektiği aklına geldi.Eve girip müthiş bir hızla toparlandı ve çıktı.Kapının önüne gelince, durdu.Son bir kez arkasına dönüp eve baktı.Sonra da okula cisimlendi.Gittiğinde müdür onu bekliyordu.
Lily Luna Lovegood
Muggle
Muggle

Kadın
Savaş Tarafınız : zay

Profesör Alımı Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   Profesör Alımı Icon_minitimeSalı Haz. 23, 2009 8:53 am

Bi türlü cevaplanamadı benim başvurum.
SiriusBlack
Muggle
Muggle

Erkek
Savaş Tarafınız : Dumbledore
Asanız : Maun bir asa. Yirmi dokuz santim. Esnek. Biraz daha güçlü, biçim değiştirme için birebir

Büyücü Özellikleri
Uçuş Gücü:
Profesör Alımı Left_bar_bleue1000/1000Profesör Alımı Empty_bar_bleue  (1000/1000)
RP Gücü:

Profesör Alımı Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   Profesör Alımı Icon_minitimePtsi Tem. 13, 2009 11:47 pm

Ad:Sirius
Soyad:Black

Kan Durumu:safkan
İstediği Ders:İksir Öğretmeni
Örnek RPG:
Remus Lupin
Muggle
Muggle
Remus Lupin

Erkek
Savaş Tarafınız : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Asanız : ?

Büyücü Özellikleri
Uçuş Gücü:
RP Gücü:

Profesör Alımı Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   Profesör Alımı Icon_minitimeCuma Tem. 24, 2009 10:18 am

Ad:Remus
Soyad:Lupin

Kan Durumu:Melez
Örnek RPG:Sabahın 6'sında kapı çaldı.Remus hiç kalkmak istemiyordu.Zaten daha dün dönüşüm geçirmişti.Ama defalarca çalınca dayanamadı.Geniş hole doğru yürüdü ve kapıyı açtı.Gelen her kimse gitmişti.Kapıyı kapattı.Ama tekrar çaldı.Dışardan "hahaha" diye sesler geliyordu.Remus asasını aldı ve kapıyı açtı.Karşısında Lucius Malfoy ve hemen arkasında Bellatrix Lastrange belirdi.İkiside asalarını Remus'a doğrultmuştu.Bellatrix:
"Expelliarmus"dedi.
Remus'un elinde ki asa fırladı ve karanlığa doğru yuvarlandı.Lucius:
"Harry Potter nerde?"dedi.
Harry Potter'ın bir kaç gün önce annesi ve babası ölmüştü.Harry Remus'ta kalıyordu.Remus:
"Böylesine dahi biri neden bu soruyu bana soruyor anlamış değilim sevgili Lucius."dedi.
Lucius sanki biri ona tokat atmış gibi Remus'a baktı.Ardından Remus'un asasını yerden alıp ona verdi.Bellatrix bir kahkaha kopardı ve:
"Şimdi düello yapacaksınız."dedi.
Remus asasını aldı ve Bellatrix'e:
"Sectumsempra"dedi.
Bellatrix yere düşmüştü.Boşalırcasına kan akıyordu.Lucius arkasını döndü ve Bellatrix'e bakarken Remus:
"Porotego Tatalum"dedi.
İkisi birden yok oldular.Sonra bir ışık çıktı ve Rita Skeeter belirdi.Elinde bir kağıt ve kalem vardı.Ve kendisi fotoğraf çeken bir makine vardı.Remus'u bir kaç defa fotoğraf çekti.Rita:
"Onları nasıl yendin?Büyüleri kimden öğrendin."diye saçma sorular sordu.Remus kapıyı Rita Skeeter'ın suratına kapadı ve yatağına yattı.

Yarın sabah uyandığında Dumbledore karşısında belirdi:
"Remus dün geceki olayı duydum ve zorda olsa seni Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na davet etmek istiyorum."
"Eee..Bilmiyorum ama düşünebilirim.

Free Potter
Muggle
Muggle
Free Potter

Erkek
Savaş Tarafınız : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Rp Partneriniz : Yok!!!
Asanız : Çobanpüskülü

Büyücü Özellikleri
Uçuş Gücü:
RP Gücü:

Profesör Alımı Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   Profesör Alımı Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 3:32 pm

Ad:Free
Soyad:Potter
Kan Durumu:Yarımkan
Örnek RPG:Soğuk bir gündü ve Potter ailesi toplanmıştı.
Sea Potter:
-Harry Free'i gördünmü
Harry Potter:
-En son süpürgenle oynuyordu
Sea çok hızlı koşmuştu ve babasının süpürgesi olan Kayan Yıldızı alıp Free'i aramaya başlamıştı ama Free masanın altından çıkmıştı.
Free Potter:
-Sağol kuzen,Hedwig'i sevelimmi
Harry Potter:
-Tamam
Free'nin annesi ve babası mutfaktalardı.
Jasmine Potter:

-James öldüğünden beri çok sessiz değilmi hayatım?
Jack Potter:
-Evet aslında aklımda çok iyi bir fikir var Dursley bunu biliyor.
Jasmine Potter:
-Neymiş o bakalım banada söyle.
Jack Potter:
-Harry Potter,dünyaca ünlü bir çocuk ve Muggle dünyasında yaşıyor ve orda doyasıya büyü yapamıyo.Bence Harry burda kalmalı.
Jasmina Potter:
-Bu gerçekten çok iyi bir fikir ama Dursley ile ne alakası var?
Jack Potter:
-Dursley bunu istemiyor ona göre sihir dünyası çok saçmaymış.
Jasmine Potter:
-Ama onun fikri yüzünden Harry zarar görüyor.
Sea gelir,
-Oğlunuzu bulamıyorum ama onu bulduğumda öldüricem.
Jasmine Potter:
-Free Hedwig'in yanında hayatım.
Sea Free'nin yanına gider,

-Seni küçük şeytan süpürgem nerde?
Sesi o kadar yüksek çıkmışki babası ona cevap vermiş,
-Süpürgen odandaki dolapta hayatım.
Free ve Harry gülmüşler
Sea Potter:
-Free senden beklerdim ama Harry senden asla.
2 saat sonra yemeğe başlamışlar ve Jasmine Potter konuşmaya başlamış,
-Harry bizde kalmak istermisin?

Harry Potter:
-Üzgünüm saat 20:30'da orda olmam gerek.
Free Potter:
-Hayır Kuzen annem ömür boyu diyor.
Harry Potter:
-Üzgünüm teyze ama Dursley enişte izin vermez.
Sea Potter:
-O adamı hiç gözüm tutmadı.
Jack Potter:
-Doğruyu söylemek gerekirse Harry Dursley'e bu konuyu çok açtım ama hiç istemedi.İstersen bunu tekrar dile getirebilirim.
Harry Potter:
-Teşekkürler enişte ama sizde dediniz izin vermez diye.
Free Potter:
-Ama ben varın,ablam var ve bahsettiğin Ron,Hermonie,Ginny bunlara ne oldu?
Harry Potter:
-Doğru ama dediğim gibi bu iş olmaz.
Yemekleri yenildi Free Harry'i ikna etmeyi çalıştı ama olmadı.Sonra Jack Potter,Harry'i uçan arabayla götürdü.
Sea Potter:
-Üzülme kardeşim yine gelicek
Jasmine Potter:
-Evet canım,hadi içeri girelimde size balkabağı suyu veriyim
Free Potter:
-Pipet olucakmı?
Jasmine Potter:
-Evet canım.
Free Potter:
-O zaman getir.
Very Happy

SON